-
다니엘당신의 전력 공급은 진짜로 좋습니다, 나 당신의 회사를 가진 장기 협력을 건설하고 싶으면. -
멋집니다나는 좋은 엔지니어가 있어 당신을 위한 당신의 화소 빛 및 생기를 만들 것을 감사가 좋아합니다. 위에 유지하십시오 -
샤리한 쌍의 비슷한 사각 헤드 부츠를 구입하기 전에 윈터앱에아란스는 매우 높습니다, 그것이 조화되기에는 너무 좋은고 지금 지치고 구입하기 때문에 부츠가 그러한 스타일, 이 wi를 단계적으로 시행할 것입니다... -
샤티한 쌍의 비슷한 사각 헤드 부츠를 구입하기 전에 윈터앱에아란스는 매우 높습니다, 그것이 조화되기에는 너무 좋은고 지금 지치고 구입하기 때문에 부츠가 그러한 스타일, 이 wi를 단계적으로 시행할 것입니다...
48V Smart App Control IP67 Outdoor Point Lighting Pixel Point Light Source with PC Body
| 옵션 액세서리 | 투명 마스크, 메쉬 마스크 | 커넥터 | 3PIN JST 남성 및 여성 |
|---|---|---|---|
| 정격 출력 | 1.5W | 크기 | 40mm |
| SMD 유형 | 3535 | 예어 | 발광다이오드 픽셀 포인트 라이트 |
| 맞춤 서비스 | 예 | 작동 전압 | DC48v |
| 광원 | 주도의 | 방수복 | IP67 |
| 강조하다 | 48V smart LED point light,IP67 outdoor pixel light,PC body point light source |
||
48V Smart App Control IP67 Outdoor Point Lighting Pixel Point Light Source with PC Body
Specifications
| Item | LED point light source |
| Model Name | XH-K4006P48(RGB)-A1b |
| Size | 40mm |
| Power |
1.5W |
| Work Voltage | DC48V |
| Color | RGB |
| Operating Temperature | -20℃-60℃ |
| Storage Temoerature | -20℃-60℃ |
| Wire Rod | Waterproof |
| Warranty | 3 Years |
| Protection | IP67 |
| Viewing angle | 120° |
| Body Material | PC |
| OEM/ODM | Welcome |
| Lifespan | 30000h |
Advantages
- We have more than 18 years’ experience
- More than 100 foreign customers which have cooperated with our company for more than 3 years
- Small MOQ, helping you to cooperate with our company step by step.
- Warranty: 3years warranty, as soon as we confirm the defective products,we will give new ones to customers in the following order
- Solving the problems for customers directly.
Our Services
- Replied in 24hrs
- Answer all your enquires in fluent English
- OEM & ODM are welcome
- Distributoership are offered for your unique design and some our current models
- Protection of your sales area, ideas of design and all your private informaton
- Provide lifelong warranty
- Fast delivery time: We will keep stock for some quantity of products;For samples orders,we can send out the products as soon as we get the payment;For big orders,usually the delivery time is within 7 working days;OEM and ODM orders,within 15 working days.
Trade Details
| Payment | T/T, In advance, Western Union, Paypal, L/C |
| Port | Shenzhen |
| Delivery Time |
3-5 days for RGB LED Point Light we will keep stock for some quantity of products; For sample orders: we can send out the products as soon as we get the payment; For big orders: usually the delivery time is within 7 working days; OEM amd ODM orders: within 15 working days |
| Packing | Packed in carton |
| Shipping | By air, by sea, express are supported |
FAQ
2. Q: How long is the warranty period?
A: 3 Years
3. Q: How long is the delivery time?
A: For sample orders, we can send out the products as soon as we get the payment; For big orders, usually the delivery time is within 7 working days;OEM and ODM orders, within 15 working days.
5. Q: What certificates do your factory have?
Product Show
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()

