모든 제품
-
다니엘당신의 전력 공급은 진짜로 좋습니다, 나 당신의 회사를 가진 장기 협력을 건설하고 싶으면. -
멋집니다나는 좋은 엔지니어가 있어 당신을 위한 당신의 화소 빛 및 생기를 만들 것을 감사가 좋아합니다. 위에 유지하십시오 -
샤리한 쌍의 비슷한 사각 헤드 부츠를 구입하기 전에 윈터앱에아란스는 매우 높습니다, 그것이 조화되기에는 너무 좋은고 지금 지치고 구입하기 때문에 부츠가 그러한 스타일, 이 wi를 단계적으로 시행할 것입니다... -
샤티한 쌍의 비슷한 사각 헤드 부츠를 구입하기 전에 윈터앱에아란스는 매우 높습니다, 그것이 조화되기에는 너무 좋은고 지금 지치고 구입하기 때문에 부츠가 그러한 스타일, 이 wi를 단계적으로 시행할 것입니다...
50mm High Brightness LED Pixel Lights IP67 Waterproof For Building Facade Landscape Decoration
제품 상세 정보
| 작업 볼트 | DC24V | IP 클래스 | IP67 |
|---|---|---|---|
| 제품 응용 | 실내 / 옥외등 | 와트수 | 1.5W |
| 품목 이름 | 지도된 포인트 라이트 | 제어 시스템 | DMX512 |
| 라이트타입 | 점등 | 제품 nmae | XH-K5006 |
| LED 광원 | SMD3535 |
제품 설명
50mm High Brightness LED Pixel Lights - IP67 Waterproof for Building Facade & Landscape Decoration
High-brightness IP67 waterproof LED point lights built with precision lenses, perfectly designed for commercial storefront decoration and crowd attraction. With a 50mm diameter and dimmable RGB color-changing effect, these ambient lights support both indoor and outdoor installation. Ideal for holiday decoration, tent styling, and customized lighting projects.
Technical Specifications
| Model Name | XH-K5006P24 |
|---|---|
| Size | 50mm |
| Power | 1.5W |
| Work Voltage | DC24V |
| Color | RGB |
| Operating Temperature | -20℃ to 60℃ |
| Storage Temperature | -20℃ to 60℃ |
| Wire Rod | Waterproof |
| Warranty | 3 Years |
| Protection | IP67 |
| Viewing Angle | 120° |
| Body Material | PC |
| Lifespan | 30000h |
Our Advantages
- 20+ years in LED production
- 100+ long-term global clients (3+ years cooperation)
- Low & flexible MOQs for your business growth
- 3-year warranty + fast replacement
- Quick after-sales support for all inquiries
Our Services
- 24/7 online inquiry reply
- Professional dedicated English service
- Full OEM & ODM customization service
- Open for standard & exclusive design distribution cooperation
- Sales territory, copyright and business privacy fully protected
- Lifetime trusted after-sales support
- Fast turnaround: 7-day samples, 15-day OEM/ODM orders
Frequently Asked Questions
Is it OK to print my logo on LED light product?
Yes. Please inform us formally before production and confirm the design first based on our sample.
Can I have a sample order for LED light?
Yes, we welcome sample orders to test and check quality. Mixed samples are acceptable.
Do you have any MOQ limit for LED light order?
Low MOQ, 1 piece for sample checking is available.
What about the lead time?
Sample needs 1-3 days, mass production time needs 1-2 weeks.
How to proceed an order for LED light?
- Firstly let us know your requirements or application
- Secondly we quote according to your requirements or our suggestions
- Thirdly customer confirms the samples and places deposit for formal order
- Fourthly we arrange the production
How do you ship the goods and how long does it take to arrive?
We usually ship by DHL, UPS, FedEx or TNT. It usually takes 3-7 days to arrive. Airline and sea shipping also optional.
Product Images
추천된 제품

